X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اطلاعیه بانک پاسارگاد در خصوص افشای اطلاعات کارت مشتریان

پنج‌شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1391

با توجه به مطالب مطرح شده طی روزهای اخیر در خصوص سرقت اطلاعات 3 میلیون کارت بانکی و جهت روشن شدن موضوع و اطمینان بخشی به مشتریان جهت امنیت اطلاعات ایشان مطالب زیر را به اطلاع می رساند:


یکی از کارشناسان اسبق بخش نرم‌افزاری یکی از شرکتهای تامین کننده پایانه های فروش (مربوط به برخی از بانک های کشور) پس از اختلاف با مدیران شرکت، اطلاعات کارت های مشتریانی را که طی سال های 1387 تا 1389 از دارندگان پایانه های فروش متعلق به این شرکت خرید کرده اند در وبلاگ خود افشا نموده است. اطلاعات افشا شده شامل شماره کارت و رمز کد شده کارت مربوطه می باشد. از 3 میلیون کارت افشا شده، حدود 150 هزار عدد آن متعلق به بانک پاسارگاد بوده که بیش از 80% آنها مربوط به کارت های قدیمی و ابطال شده بانک است، جهت صاحبان مابقی کارت ها بمحض اطلاع، از طرف بانک پیامکی مبنی بر تغییر رمز ارسال شده است.

در حال حاضر هیچگونه خطری کارتهای بانکی مشتریان را تهدید نمی نماید و ضمنا هیچگونه نفوذ نرم افزاری به سیستمهای بانکی نیز انجام نپذیرفته است و اطلاعات افشا شده صرفا اطلاعاتی بوده که کارشناس شرکت ذکر شده به دلیل موقعیت شغلی خود به آنها دسترسی داشته و در واقع این اطلاعات را سرقت نموده است.

در پایان لازم به ذکر است تغییر رمز اول و دوم کارتهای مشتریان هر چند ماه یکبار جهت افزایش ضریب امنیتی کارت الزامی است.